×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
ورزشکار یزدی رکورد روپایی نشسته را به نام خود ثبت کرد

ورزشکار یزدی موفق به کسب رکورد روپایی نشسته و ثبت آن در کتاب رکوردهای ایران و جهان شد.


به گزارش پایگاه خبری مهربد نیوز به نقل از یزد رسا، محمدحسن حسینی فهرجی که این روزها در ایران به نام مرد روپایی شناخته می‌شود، در آخرین برنامه ثبت شده خود، موفق به ثبت رکورد روپایی نشسته در یزد شد.

وی که پیش از این رکوردهای مختلف جهانی و کشوری را در کارنامه خود به ثبت رسانده، این بار اقدام به زدن روپایی اما به حالت نشسته که به نسبت روپایی ایستاده بسیار دشوارتر است کرد.

حسینی فهرجی این رکورد خود را در حضور دو نفر از داوران فدراسیون فوتبال و همچنین ثبت به وسیله سه دوربین فدراسیون انجام داد.

در این برنامه، این ورزشکار یزدی توانست هشت هزار و ۳۴۵ مرتبه روپایی بزند و به عنوان نخستین فردی در کشور و جهان باشد که توانسته این تعداد روپایی به حالت نشسته زده است.

پیش از این در کشور یک نفر در استان فارس اقدام به ثبت این رکورد کرده که توانسته بود ۶۷۰ مرتبه روپایی بزند اما به دلیل اینکه از میزان حداقل لازم برای ثبت رکورد پایین‌تر بود، این تعداد به اسم وی ثبت نشد.

این رکورد با توجه به تعداد بالای آن، قابلیت ثبت در کتاب رکورد‌های گینس را داشت اما به دلیل هزینه بالای ثبت و اینکه لازم است داوران از کشور انگلستان به ایران سفر کنند، رکورد در کتاب رکوردهای ایران و جهان به ثبت رسیده است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false