×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
نشست بررسی عملکرد شورای اسلامی شهر میبد برگزار شد

نشست بررسی عملکرد شورای اسلامی شهر میبد در سالن همایش شورای شهر برگزار گردید.


به گزارش پایگاه خبری مهربد نیوز، در این نشست پرسش و پاسخ  مردم با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر در سالن اجتماعات شورای شهر میبد برگزار و مسائل و مشکلات شهری مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .

در آغاز این نشست حسینعلی فلاح ریاست شورای اسلامی شهر میبد ضمن خیر مقدم به حاضرین در نشست  به بیان فلسفه وجودی این نشست ها پرداخت و ضرورت اطلاع رسانی و ارتباط با مردم و ارائه نظرات و انتقادات آنان رایاد آور شد وی تعدادجلسات شورای اسلامی شهر میبد در دوره پنجم را  264جلسه به صورت عمومی و علنی اعلام و خاطر نشان کرد که روزهای شنبه هر هفته با مردم ملاقات عمومی برقرار است .

مهندس نقوی شهردار میبد در پاسخ به علل انتصاب برخی از زیر مجموعه های شهرداری که در مدرک تحصیلی مرتبط با فعالیت خود ندارند گفت : فعالیت در برخی پست ها به تجربه زیادی نیاز دارد و نه صرفا تحصیلات به عنوان مثال در مورد مسئولیت سازمان حمل و نقل که اشاره شد فردی با تحصیلات تخصصی مرتبط در این زمینه در اختیار نداشتیم بدین ترتیب از میان بهترین گزینه های موجود آقای منتظری با سابقه و تجربه بسیار خوب برای این پست انتخاب گردید .

وی در خصوص زیبا سازی ورودی های شمالی و جنوبی شهرستان هم پاسخ داد : طرح جامع زیبا سازی شهر را تدوین کرده ایم و بر مبنای این طرح تا زمان  عید نوروز اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد

وی بااشاره به تغییرات در مبلمان شهری مانند مجسمه ها و المان ها ی میادین ، ادامه داد برای ورودی های شهر از سه طرف طرح یادمان شهدا را در برنامه قرار داده ایم که طرح های اولیه نصب تصاویر ۳۵۰شهید شهر میبد نیز با آیت الله اعرافی و دیگر مسئولین ذی ربط هماهنگ شده است

شهردار میبد گفت : در مورد ساماندهی ورودی شمالی و از طرف شهرستان اردکان نیز مشکلاتی در تعیین خط دقیق مرزی داریم که البته منتظر به نتیجه رسیدن طرح تفصیلی برای این موضوع هستیم تاتابلوی خیرمقدم و دیگر مسائل  برای نصب برنامه ریزی نمائیم .

  در ادامه حسینعلی فلاح ریاست شورای اسلامی شهر میبد  در پاسخ به  یکی از شهروندان در خصوص میزان بودجه سال ۹۸شهرداری میبد مبلغ آن را به میزان ۴۷میلیارد تومان اعلام نمود و  به  مقایسه ی آن با سال های گذشته پرداخت اینکه برخی می گویند که پول کجا خرج می شود که به چشم نمی آید باید گفت : مخارجی مانند مناقصه ها ی رفت و روب ، فضای سبز ، زیبا سازی و حقوق پرسنل بیش از ۵۰درصد بودجه را به خود اختصاص می دهد وحدود بیست میلیارد تومان این بودجه برای مخارج دیگر شهر می ماند .

وی افزود  : با چند پیمانکار معتبر برای آسفالت معابر و خیابان ها ی شهرقرارداد داریم و تاکنون ۱۲میلیارد تومان قیر برای تامین آسفالت خریداری کرده ایم و آسفالت معابر را نیز به صورت بسیار با کیفیت تحویل می گیریم .

رئیس شورای اسلامی شهر با اشاره به وسعت ۳۳۰۰هکتار ی میبد و بودجه کم برای رسیدگی به این وسعت تصریح کرد : هزینه ای که برای آسفالت کردن معابر و خیابان های  میبد بر آورد کرده ایم بالغ بر ۳۰۰میلیارد تومان است که توان تامین این میزان آسفالت را نداریم ولی همه تلاش خود را می کنیم که آسفالت معابری که مورد نیاز است انجام گیرد واین کار را در سال آینده نیز ادامه خواهیم داد .

فلاح  با اعلام آمادگی که بخش خصوصی  با سرمایه گذاری در قسمت های های کارخانه آسفالت و زیر ساخت آن ،امور ساخت و ساز ومسکن  واحداث   فروشگاههای مدرن می تواند  مشارکت وهمکاری و همیاری داشته باشد .

وی افزود : شاید من هم مثل مردم به نصب سرعت کا ه ها  ایراد هایی داشته باشم اما دستور العمل این موضوع از طرف شورای ترافیک و پلیس راهور صادر شده و ما قانونا ملزم به انجام بوده ایم سه نامه در سالهای گذشته به شورا و شهرداری برای انجام کار داده شده که جهت کنترل و پایین آوردن میزان تصادفات منجر به فوت بوده است و حتی مدل و نوع این سرعت کاه ها نیز مورد بررسی و تحقیق قرار گرفته است .

علیرضا آزاد منش سخنگوی شورای شهر نیز در پاسخ به رسیدگی شورای شهر به مسائل ورزشی شهرستان گفت : وظایف شورای شهر تعیین شده هست و اصولااین انتظار از اداره ورزش و جوانان می رود که محور ها ی ورزش را در شهرستان تقویت نمایند .

وی افزود : با این حال شورای شهر در برخی موارد ورود کرده و به عنوان مثال  در تکمیل ورزشگاه شهدای شهر ک شهدا ، چیزی بالغ بر ۳۰۰میلیون توان هزینه کرده و برای ترمیم و اصلاح ورزشگاه نیز در بحث اسفالت و نظافت ورزشگاه بالغ بر ۸۰میلیون تومان هزینه گرده است .

دکتر مجید زارعی نیز در پاسخ یکی دیگر از شهروندان پیرامون  بی عدالتی در آسفالت معابر برخی محلات گفت : بااین بودجه نمی توانیم هزینه ۳۰۰میلیاردی آسفالت معابر شهرستان راتامین کنیم و این انتقاد نیز شاید بر ما وارد باشد که اولویت بندی درستی نداشته ایم .

true
برچسب ها : ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false