×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
در صدور مجوز تغییر کاربری تخلف صورت گرفته است / کار شورای شهر میبد اشتباه بود!

شهردار میبد در رابطه با صدور تغییر کاربری برای یک شخصی خاص ابراز داشت: دوستان شورای شهر این نامه را نوشتند و همانجا ما این کار را انجام دادیم و این تخلفی بوده که انجام شده است و حاضرم در هر محکمه ای که باشد پاسخگوی این تخلف باشم ولی دیگر این کار را انجام نمی دهیم .


به گزارش پایگاه خبری مهربد نیوز به نقل از پایگاه خبری آرمان میبد، در حاشیه مراسم ” دیدار عمومی مردم با شورای شهر و شهرداری میبد و ارزیابی و نقد عملکرد دوساله آن ها ” ، یکی از شهروندان میبدی نسبت به اقدام اعضای شورای شهر و شهردار میبد جهت صدور تغییر کاربری برای یک شخصی خاص اعتراض داشت و سوالی مطرح کرد که چرا نسبت به این پرونده لابی گری و پارتی بازی صورت گرفته است و در آخر علیرضا نقوی شهردار میبد این اقدام را تخلف خواند.

به گفته این شهروند میبدی این اقدام شورای شهر و شهرداری میبد غیرقانونی بوده و حتی این شهروند مدارک و اسنادی را در خصوص صحبت هایش داشت که حاضر بود آن را به نمایش بگذارد ولی به دلیل نبود تجهیزات مناسب نمایش داده نشد.

همچنین به گفته وی این کار غیرقانونی بوده و به امضای  ۵نفر از اعضای شورای شهر رسیده است.

این موضوع درحالی است که بسیاری از شهروندان میبدی از پیچ و قوس های صدور پروانه ساختمان و تغییر کاربری گله مند هستند و شاید پرونده های بسیاری در این حوزه وجود دارد که هنوز حل نشده است و شورای شهر و شهرداری باید در خصوص این موضوع پاسخگو باشند.

این شهروند میبدی در حاشیه این نشست خطاب به شورای شهر میبد گفت: آقای نقوی شهردار میبد در این موضوع زیاد مقصر نیست و شورای شهر مقصر است.

طبق گفته این شهروند در این جلسه، مدارک و مستندات موجود را به حسینعلی فلاح رئیس شورای شهر و عضو کمیسیون عمران و انسیه فلاح نماینده شورای شهر در کمیته نامگذاری و علیرضا نقوی شهردار میبد ارائه کرده است.

این شهروند میبدی نمره ی کارنامه قبولی شورای شهر میبد را خواستار بود که در ادامه با پاسخ هایی متفاوت مواجه شد؟!

حسینعلی فلاح رئیس شورای شهر در خصوص این مسائل تصریح داشت: یکی از افتخارات شورا این است که روز شنبه ها ملاقات عمومی گذاشته است و شهردار و اعضای شورای شهر در این ملاقات عمومی حضور دارند و مشکلاتی که باقی مانده است را حل می کنند و مسئولیت آن را می پذیرند.

وی افزود: این شهروند میبدی نیز دو نوبت به شورای شهر در خصوص این موضوع به شورای شهر مراجعه کرده اند.

حسینعلی فلاح در ادامه خاطرنشان کرد: همان شخص یک مشکل در رابطه با تغییر کاربری داشت که قبلا حق و حقوق آن را پرداخت کرده بود و برای تغییر کاربری به شورای شهر مراجعه کرده بود.

رئیس شورای شهر میبد ضمن اشاره به اینکه تغییر کاربری جزو وظایف شورای شهر نیست، افزود: من و اعضای شورای شهر میبد با توجه به اینکه این شخص قبلاٌ به شهردار وقت بابت تغییر کاربری پول پرداخت کرده است این موضوع را پذیرفتیم و امضا کردیم که مجوز تغییر کاربری بدون مراجعه ایشان به کمیسیون ماده ۵ صادر شود و اگر این پرونده به کمیسیون ماده ۵ می رفت رد می شد.

حسینعلی فلاح در این رابطه توضیحات بیشتری ارائه داد و گفت: این شخص به شهرداری میبد مراجعه کرد و متاسفانه یا خوشبختانه شهرداری کار ایشان را انجام نداد و شهردار میبد گفت نمی توانیم کار خلاف ضوابط و مقررات انجام دهیم.

وی افزود: ما چون دیدیم جزو شرح وظایف شورای شهر نیست و جزو وظایف کمیسیون ماده ۵ تغییر کاربری است و از یک لحاظ چون آقای شهردار گفت من این کار را انجام نمی دهم کار آن شخصی که شما می فرمایید حل نشده است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false