×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
اجرای توافق پاریس کشور را محدود می‌کند

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: همه معاهدات بین المللی و توافق پاریس باید به تأیید مجلس برسد و از سوی دیگر الحاق به این توافقنامه کشور را محدود می‌کند.


به گزارش پایگاه خبری مهربد نیوز، علی ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری مهر، با اشاره به ابلاغیه اجرای توافق پاریس از سوی دولت گفت: این توافقنامه زمانی قابلیت اجرا دارد که مجلس شورای اسلامی آن را به تصویب رسانده باشد.

وی با بیان اینکه بر اساس قانون اساسی همه معاهدات بین المللی باید به تأیید مجلس برسد، افزود: ایران دارای معادن بسیار زیاد سوخت‌های فسیلی است و محدود کردن کشور در این زمینه آن هم در شرایطی که تحریم‌های زیادی علیه کشورمان اعمال شده است، به هیچ وجه درست نیست.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بحث دیگر آن است که کشور ما در ایجاد گازهای گلخانه‌ای تأثیر چندانی نداشته است و کشورهای توسعه یافته باعث شده اند که کره زمین تهدید شود و لازم است که این کشورها به توافقنامه پاریس بپیوندد.

ابراهیمی ادامه داد: آمریکا به عنوان بزرگترین کشور ایجادکننده گازهای گلخانه‌ای از موافقتنامه پاریس خارج شده است و از انجام وظایف خود در این زمینه شانه خالی می‌کند، در حالی که این کشورها باید عضو توافقنامه پاریس شوند.

وی با بیان اینکه پیوستن به توافقنامه پاریس بار مالی زیادی برای کشور دارد، تصریح کرد: با توجه به خروج آمریکا از توافقنامه پاریس و همچنین عدم انجام تعهدات این توافقنامه از سوی کشورهای پیشرفته که تأثیر زیادی بر ایجاد و انتشار گازهای گلخانه‌ای در کره زمین دارند، عجله ایران برای اجرای این توافقنامه به هیچ وجه درست نیست.

true
برچسب ها : ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false